Kalite Altyapısı

  • VİZYONUMUZ

    Çukurova Üniversitesi Alkollü İçkiler Analiz Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı olarak vizyonumuz müşterilerimizin ihtiyaçlarını zamanında ve eksiksiz yerine getirerek, kaliteli hizmet sunarak, ulusal ölçekte alanında ülkemizin önde gelen laboratuvarları arasında yer almaktır.


  • MİSYONUMUZ

    Bilimsel ve etik kurallar ışığında, kaliteden ödün vermeyen, müşteri memnuniyeti odaklı, uzman kadrosu ile gelişmeleri takip eden, teknolojik imkanları ve bilgi birikimini çalışmalarına entegre eden, uluslararası standartlarda sunduğumuz laboratuvar hizmetlerimizle adli makamların, kamu kuruluşlarının ve özel sektörün analiz taleplerini karşılamak ve alkollü içki sektörünün gelişimine katkı sağlamaktır.


  • KALİTE POLİTİKAMIZ

 

  Çukurova Üniversitesi Alkollü İçkiler Analiz Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı olarak politikamız; alkollü içkiler için sunulan analiz hizmetlerini, iyi mesleki ve teknik uygulamalar göstererek, analiz metodunun öngördüğü gereklilikleri yerine getirerek, eğitimlerle uzmanlıkları geliştirilen personelimizle tam zamanında, hatasız ve güvenilir olarak sunmaktır.

   Analiz hizmetlerinde Ulusal/Uluslararası ve/veya Güvenilir Kuruluşlar tarafından yayınlanmış analiz metotları kullanılmakta olup, analiz metotlarında değişiklikler yapılması durumunda geçerli kılma çalışmaları yapılmaktadır.

Bu amaçla, laboratuvarda TS EN ISO/IEC 17025'e uygun bir Laboratuvar Kalite Yönetim Sistemi oluşturulmuş olup, standardın öngördüğü dokümanlar yayınlanarak uygulamaya konulmuştur. Tüm laboratuvar personelinin bu dokümanları öğrenmeleri ve analiz çalışmalarını bu dokümanlarda yazılı politika, usul ve esaslara göre yürütmeleri zorunludur.

   Laboratuvarımızın hedefi, müşterilerle yapılan işbirliğinin de yardımıyla, müşteri şikâyetlerinin önlenmesi, müşteri beklentilerinin karşılanması dolayısı ile müşteri memnuniyetinin artırılması konusunda gerekli tüm çalışmaları yapmaktır. Tarafsızlık, bağımsızlık, dürüstlük, gizlilik, güvenilirlik ve kalite laboratuvarımızın temel ilkeleridir.

   Çukurova Üniversitesi Alkollü İçkiler Analiz Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı’nın Üst Yönetimi olarak; Laboratuvar Kalite Yönetim Sistemi’ni tüm personelin katkısıyla TS EN ISO/IEC 17025 standardı, müşteri şartları, yasal şartlar ve TÜRKAK rehberlerine uygun olarak etkin bir şekilde uygulayacağımızı ve sürekli iyileştireceğimizi taahhüt ederiz.